Masaż

Masaż

tel. 660 413 119

W trosce o Państwa zdrowie, zanim terapeuta wykona masaż, najpierw przeprowadzi wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

masaż leczniczy

Zapraszamy do Rehios na profesjonalny masaż prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę z certyfikatami uprawniającymi do wykonywania zawodu.

Za ten dział terapii odpowiada mgr Filip Karpiński – fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w zakresie masażu ciała. Poza masażem specjalizuje się również w terapii manualnej oraz fizykoterapii.

Na przestrzeni stuleci rozwinęło się wiele rodzajów masażu. W Rehios koncentrujemy się przede wszystkim na aspektach leczniczych i relaksacyjnych klasycznego masażu leczniczego. Wykonujemy również masaż tkanek głębokich oraz drenaż limfatyczny.

Masaż Mokotów – rodzaje zabiegów w Rehios

Masaż leczniczy

Jest najbardziej rozpowszechnioną formą masażu. Stosuje się go w ośrodkach rehabilitacyjnych, centrach sportowych, odnowy biologicznej i gabinetach masażu. Składa się ze ściśle określonych, co do kolejności oraz intensywności, gestów terapeutycznych. W związku z tym, masażysta rozpoczyna od delikatnych, płynnie prowadzonych ruchów o niewielkiej intensywności, po czym stopniowo zwiększa siłę działania na mięśnie i skórę. Wśród mocniejszych gestów wyróżnia się ugniatanie, kilka rodzajów rozcierania, wibracje i oklepywanie. Jednakże, ze względu na intensywny wpływ masażu na ludzkie ciało, przed zakończeniem sesji ponownie wykonuje się subtelne ruchy, by „wyciszyć” pobudzone tkanki. Do wykonania masażu wykorzystuje się specjalistyczne kremy i olejki, co pozwala skuteczniej rozluźnić ciało. Jednocześnie, czyni to cały zabieg przyjemnym w odczuciach.

chroniczne zmęczenie - terapia

Masaż relaksacyjny

Jedna z odmian masażu klasycznego. Poleca się go szczególnie wtedy, gdy na ciele występują bardzo duże napięcia, ograniczające możliwość zastosowania terapii o intensywniejszych bodźcach. Ten rodzaj masażu cechuje przewaga delikatnych, wyciszających impulsów manualnych. Masaż relaksacyjny należy wykonać w sposób powolny, sprzyjający zmniejszeniu tonusu mięśniowego i powięziowego. Warto stosować masaż relaksacyjny również wtedy, gdy nie występują poważne dysfunkcje kręgosłupa a jedynie jego przeciążenia. Tego rodzaju problemy pojawiają się na skutek długotrwałego przebywania w pozycjach stojących lub siedzących, np. wielogodzinna praca przed komputerem.

Masaż sportowy

Zaliczany jest do odmian masażu klasycznego. Masażysta wykonuje intensywne gesty, by doprowadzić do wzrostu tonusu mięśniowego. Dlatego też, warto stosować go jako element treningu sportowego. Ten sposób masowania zapewnia równomierne ukrwienie, a przez to lepszą regenerację powysiłkową. Poza tym, zalecany jest również w rehabilitacji układy ruchu, po długotrwałych unieruchomieniach, po operacjach np. ACL. Dla osób spędzających wiele godzin w pozycjach statycznych, masaż sportowy jest pewnego rodzaju substytutem ruchu. Należy jednak pamiętać, że podstawowa aktywność ruchowa jest podstawą utrzymania zdrowia.

masaż sportowy Mokotów

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to bardzo specyficzny masaż leczniczy. Poprawia krążenie w układzie chłonnym. Uzyskuje się to poprzez mechaniczne przepychanie chłonki palcami terapeuty. Stosowane techniki są delikatne i bezbolesne a zarazem skuteczne. dodatkowo, stosuje się je w ściśle określonych kierunkach i odpowiedniej kolejności. Dlatego też,  tego typu zabiegi wykonuje doświadczony specjalista. Odpływ z drobnych naczyń chłonnych jest możliwy tylko wtedy, gdy wcześniej odblokowane zostaną większe naczynia chłonne.

Masaż drenujący bywa często uzupełniany o kinesiotaping. Pozwala to znacząco wydłużyć efekty drenowania.

MTG czyli masaż tkanek głębokich

Jest oddziaływaniem terapeutycznym, które doprowadza do zmniejszenia tonusu mięśniowego, a jednocześnie poprzez uwalnianie sklejeń w przedziałach międzymięśniowych poprawia ruchomość poszczególnych aktonów mięśniowych względem siebie. Swobodna przesuwalność pracujących aktonów gwarantuje wysoką ergonomię ruchu i minimalizuje ryzyko kontuzjii mięśniow-ścięgnistych.

W przeciwieństwie do masażu sportowego, MTG wykonuje się w sposób powolny, tak by pobudzić ukrwienie w najgłębszych warstwach mięśni oraz skutecznie uwolnić sklejenia przedziałów międzymięśniowych. Pomimo głębokiego oddziaływania, MTG nie jest bolesny, a prowadzone ruchy są bardzo precyzyjne.

MTG stosuje się m.in. w dolegliwościach typu łokieć tenisisty, golfisty, zespół mięśnia gruszkowatego, zapalenie rozcięgna podeszwowego.