Masaz

slider_1-1

Masaż

Masaż jest idealnym remedium na sztywność mięśni wywołaną stresem lub spowodowaną siedzącym trybem życia. 

Zapraszamy do Rehios na profesjonalny masaż prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę z certyfikatami uprawniającymi do wykonywania zawodu.

Za ten dział terapii odpowiada mgr Filip Karpiński – fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w zakresie masażu ciała.

Prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty nr 48170.

Poza masażem specjalizuje się również w terapii manualnej oraz fizykoterapii.

Masaże – rodzaje

Na przestrzeni stuleci rozwinęło się wiele rodzajów masażu. W Rehios
koncentrujemy się przede wszystkim na aspektach leczniczych i relaksacyjnych
klasycznego masażu leczniczego.

Masaż klasyczny

Składa się ze ściśle określonych, co do kolejności oraz intensywności, gestów terapeutycznych. W związku z tym, masażysta rozpoczyna od delikatnych, płynnie prowadzonych ruchów o niewielkiej intensywnoś ci, po czym stopniowo zwiększa siłę działania na mięśnie i skórę. Jednakże, ze względu na intensywny wpływ masażu na ludzkie ciało, przed zakończeniem sesji ponownie wykonuje się su btelne ruchy, by “wyciszyć” pobudzone tkanki.

Do wykonania masażu wykorzystuje się specjalistyczne kremy i olejki, co pozwala skuteczniej rozluźnić ciało.

Cena: 80 – 160zł

Masaż leczniczy

Ten rodzaj masażu cechuje przewaga delikatnych, wyciszających impulsów manualnych.

Masaż relaksacyjny należy wykonać w sposób powolny, sprzyjający zmniejszeniu tonusu mięśniowego i powięziowego. Warto stosować masaż relaksacyjny również wtedy, gdy nie występują poważne dysfunkcje kręgosłupa a jedynie jego przeciążenia. Tego rodzaju problemy pojawiają się na skutek długotrwałego przebywania w pozycjach stojących lub siedzących, np. wielogodzinna praca przed komputerem.

Cena: 80 – 160zł

Masaż sportowy

Masażysta wykonuje intensywne gesty, by doprowadzić do wzrostu tonusu mięśniowego. Dlatego też, warto stosować go jako element treningu sportowego. Ten sposób masowania zapewnia równomierne ukrwienie, a przez to lepszą regenerację powysiłkową. Poza tym, zalecany jest również w rehabilitacji układy ruchu, po długotrwałych unieruchomieniach, po operacjach np. ACL.

Dla osób spędzających wiele godzin w pozycjach statycznych, masaż sportowy jest pewnego rodzaju substytutem ruchu.

Cena: 80 – 160zł

Drenaż limfatyczny

Poprawia krążenie w układzie chłonnym. Uzyskuje się to poprzez mechaniczne przepychanie chłonki palcami terapeuty. Stosowane techniki są delikatne i bezbolesne a zarazem skuteczne. Dodatkowo, stosuje się je w ściśle określonych kierunkach i odpowiedniej kolejności.

Odpływ z drobnych naczyń chłonnych jest możliwy tylko wtedy, gdy wcześniej odblokowane zostaną większe naczynia chłonne. Masaż drenujący bywa często uzupełniany o kinesiotaping. Pozwala to znacząco wydłużyć efekty drenowania.

Cena: 100 – 170zł

MTG czyli masaż tkanek głębokich

Jest oddziaływaniem terapeutycznym, które doprowadza do zmniejszenia tonusu mięśniowego, a jednocześnie poprzez uwalnianie sklejeń w przedziałach międzymięśniowych poprawia ruchomość poszczególnych aktonów mięśniowych względem siebie. Swobodna przesuwalność pracujących aktonów gwarantuje wysoką ergonomię ruchu i minimalizuje ryzyko kontuzjii mięśniow-ścięgnistych. W przeciwieństwie do masażu sportowego, MTG wykonuje się w sposób powolny, tak by pobudzić ukrwienie w najgłębszych warstwach mięśni oraz skutecznie uwolnić sklejenia przedziałów międzymięśniowych. Pomimo głębokiego oddziaływania, MTG nie jest bolesny, a prowadzone ruchy są bardzo precyzyjne. MTG stosuje się m.in. w dolegliwościach typu łokieć tenisisty, golfisty, zespół mięśnia gruszkowatego, zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Cena: 100 – 160zł

Wszystkie rodzaje masaży znajdziesz w panelu rezerwacji on-line

Sprawdź dostępne terminy

Zadzwoń

Uwaga!

Po dokonaniu rezerwacji koniecznie sprawdź e-mail. Brak potwierdzenia w mailu oznacza brak rezerwacji!