tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Rodzaje zabiegów w Rehios

W procesie diagnozowania uwzględniam zaburzenia dotyczące stawu skroniowo-żuchwowego oraz wszelkie, często odległe dysfunkcje innych struktur ciała, które wyraźnie wpływają na przeciążenia mięśni żwaczy.
W czasie ciąży można skutecznie prowadzić bezpieczną terapię bólów kręgosłupa. Medycyna osteopatyczna wypracowała wiele bezpiecznych metod pracy z ciężarną kobietą cierpiącą na bóle kręgosłupa.
Dolegliwości takie jak bóle szyjnego odcinka kręgosłupa to poważny, współczesny problem cywilizacyjny. Nie leczone, pogarszają jakość życia oraz stają się przyczyna innych poważnych problemów zdrowotnych ( neurologicznych, kardiologicznych, otolaryngologicznych ).
Kręgozmyk oznacza niestabilność pomiędzy sąsiadującym kręgami. Brak stabilności wynika z dysfunkcji więzadeł i/lub mięśni głebokich. Z pomocą przychodzą tu specjalistyczne ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za głęboką stabilizację kręgosłupa.
Przewlekły stres to jeden z najsilniejszych czynników chorobotwórczych naszych czasów. Organizm uwolniony od napięć wywołanych przewlekłym stresem jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z wieloma dolegliwościami.
Staw biodrowy jest największym stawem naszego ciała. Zaburzenia biomechaniki ciała powodują ból i zmiany zwyrodnieniowe w biodrze. Wcześnie rozpoczęte osteopatyczne leczenie stawu biodrowego może znacząco ograniczyć rozwój zmian destrukcyjnych.
Osteopatyczne diagnozowanie cechuje poszukiwanie ewentualnych zaburzeń w całym organizmie, tak by móc określić pierwotną przyczynę wystąpienia bólu.
W gabinecie osteopatii i rehabilitacji REHIOS przeprowadzam szczegółowa analizę biomechaniczną postawy ciał oraz prowadzę terapię celowaną na określony rodzaj zaburzenia postawy ciała. Wada postawy zazwyczaj związana jest nie tylko z zaburzeniem funkcji mięśni, ale także z dysfunkcyjnymi napięciami narządów wewnętrznych.
W Gabinecie osteopatii i rehabilitacji zajmuję się leczeniem bólu barku. Wczesna i odpowiednio poprowadzona terapia chroni bark przed dalszą destrukcją, pozwala odzyskać utracony zakres ruchomości i funkcjonalność ręki.
Terapia czaszkowo-krzyżowa, w zależności od rodzaju choroby, traktowana jest jako element wspomagający powrót do zdrowia albo jako główny i najważniejszy element procesu leczenia.
Skuteczne leczenie stawu krzyżowo-biodrowego wymaga bardzo dokładnej oceny rodzaju zaburzenia powstałego w tym stawie. Ze względu na funkcje stawu krzyżowo-biodrowego jest wiele rodzajów tych zaburzeń, a terapia musi być precyzyjnie dostosowana.
Bóle głowy wśród dzieci są w ostatnich latach coraz częściej spotykana dolegliwością. Najczęściej powodem bólu jest zaburzenie napięć mięśniowo-powięziowych, ściśle zależnych od postawy ciała.
Skuteczne leczenie zapalenia kaletki krętarzowej wymaga dokładnego określenia pierwotnych czynników drażniących. Stosowanie leków typu NLPZ bądź leków steroidowych może być bardzo pomocne w minimalizowaniu bólu, lecz zazwyczaj nie przynosi efektów długotrwałych.
Częstym objawem zaburzeń w układzie ruchu jest ból zlokalizowany w pośladku. Ból może mieć charakter punktowy lub promieniujący od pośladka do nogi.
Piezoelektryczna (Skupiona) Fala Uderzeniowa jest obecnie najskuteczniejszą formą terapii tzw. ostrogi piętowej - ból pięty utrudniający chodzenie.
Łokieć tenisisty jest dolegliwością występującą nie tylko wśród sportowców, ale również wśród osób pracujących w pozycjach zaburzających ukrwienie mięśni prostowników nadgarstka. Najskuteczniejszą metodą leczenia łokcia tenisisty jest obecnie terapia Skupioną Falą Uderzeniową.
Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, czyli tzw łokieć golfisty, jest dolegliwością związaną z bólem w okolicy przyśrodkowej strony stawu łokciowego, szczególnie podczas wykonywania czynności chwytnych.
Entezopatia jest patologicznym stanem tkanek tworzących ścięgno. Zjawisko to dotyczyć może niemalże każdego przyczepu ścięgnistego.
Entezopatia krętarza większego jest jednym z najczęstszych przeciążeń występujących w układzie mięśniowo-szkieletowym.
Ból mięśniowy zlokalizowany w okolicy pośladka bardzo często związany jest z podrażnieniem i wzmożonym napięciem mięśnia gruszkowatego. Nadmierny tonus tego mięśnia może doprowadzać do uciśnięcia nerwu kulszowego i w efekcie imitować rwę kulszową pochodzenia dyskowego. Kształtem swym przypomina gruszkę - stąd jego nazwa. Należy do tzw. grupy mięśni miedniczo-krętarzowych, co oznacza, że łączy kość krzyżową z krętarzem większym kości udowej.
Przewlekłe przeciążanie organizmu, zarówno fizyczne jak psychiczne prowadzi do osłabienia odporności i kumulacji stresu oksydacyjnego w komórkach ciała. Jest to bardzo groźny czynnik chorobotwórczy.
Zapalenie kaletki podbarkowej jest dość częstym zjawiskiem występującym zazwyczaj wśród osób dorosłych, w różnym wieku.
Rwa udowa jest zaliczana do problemów pochodzenia odkregosłupowego. Związana jest z podrażnieniem korzeni nerwów rdzeniowych tworzących nerw udowy.
Kolano skoczka to potoczna nazwa zapalenia więzadła właściwego rzepki. Wbrew potocznej nazwie problem ten dotyczy nie tylko sportowców.
"Gęsia stopka" to nazwa anatomiczna miejsca przyczepu do kości piszczelowej ściegien mięśni: krawieckiego, smukłego i półścięgnistego.
Stan zapalny ścięgna Achillesa dotyczy zazwyczaj osób aktywnych, zwykle w wieku 30-40 lat,częściej mężczyzn.
Ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego jest obok problemów z szyją, najczęstszym powodem konsultacji u osteopaty.
Share this