Terapia osteopatyczna

Konsultacja osteopatyczna, czyli co leczy osteopata

Kiedy potrzebna jest konsultacja osteopatyczna

Większość dolegliwości bólowych układu ruchu, stany pourazowe i przeciążenia kręgosłupa to sytuacje, w których konieczna może być konsultacja osteopatyczna. W trakcie takiej konsultacji, osteopata przeprowadzi szczegółowy wywiad. Zapyta nie tylko o bieżące dolegliwości bólowe, ale również o inne objawy, pozornie nie związane ze zgłaszanym problemem. 

Do najczęściej konsultowanych zaburzeń należą stany zapalne i pourazowe w układzie ruchu, wady postawy, zmiany zwyrodnieniowe.  Osteopata prowadzi również terapię bólów głowy pochodzenia odkręgosłupowego, terapię stawów skroniowo-żuchwowych. Również funkcjonalne zaburzenia układu pokarmowego są częstą przyczyną wizyty u osteopaty.

Konsultacja osteopatyczna –  dlaczego warto zasięgnąć opini osteopaty?

Codzienna praktyka fizjoterapeutyczna w połączeniu z wnikliwą znajomością anatomii, fizjologii i biomechaniki człowieka ( z czego znani są osteopaci) pozwala przeprowadzić szczegółową i kompleksowa diagnostykę dolegliwości bólowych.

Osteopatyczne diagnozowanie cechuje poszukiwanie ewentualnych zaburzeń w całym organizmie, tak by móc określić pierwotną przyczynę wystąpienia bólu. Oznacza to, że w badaniu osteopatycznym uwzględnia się wszystkie symptomy, czasem odległe umiejscowieniem od głównego problemu. Takie podejście pozwala nie tylko pozbyć się dolegliwości bólowych, ale wskazać sposób postępowania, by uniknąć nawrotu dolegliwości.

Kiedy do osteopaty?

Jeśli mimo licznych badań nie znana jest przyczyna Twoich problemów pomocna może okazać się konsultacja osteopatyczna. Również wówczas, gdy dolegliwości stale nawracają, osteopata powinien przeprowadzić badanie w celu odnalezienia przyczyny pierwotnej. Jeśli leki nie przynoszą pożądanych efektów, a opinie ze strony lekarzy są sprzeczne – zgłoś się do osteopaty. Przewlekły stres, zaburzenia snu czy trwałe przemęczenie to także przypadłości, którymi zajmuje się osteopata.

 

 

szymon

Recent Posts

Ból pięty po treningu, po bieganiu

Jesteś miłośnikiem długich spacerów, górskich wędrówek czy treningów biegowych? Ból pięty ogranicza Twoje ulubione aktywności?…

7 miesięcy ago

Fizjoterapia w ciąży

Ciąża to piękne doświadczenie, które dzięki dobremu przygotowaniu fizjoterapeutycznemu pomaga kobietom w ciąży cieszyć się…

1 rok ago

Fizjoterapeutka przy porodzie

Fizjoterapeutka prenatalna skoncentrowana jest na przygotowaniu do porodu. Przygotowanie obejmuje techniki oddechowe, pozycje relaksacyjne jak…

1 rok ago

This website uses cookies.