Rehabilitacja niemowląt

slider_1-1

Rehabilitacja niemowląt od pierwszych dni życia

• refluks
• zaburzenia napięciowe
• asymetrie czaszki
• kolki

Nasi najmłodsi Pacjenci często liczą sobie zaledwie kilka dni. Robimy wszystko, by terapia niemowlaka przebiegała w maksimum komfortu zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Staramy się, by “świeżo upieczona” mama otrzymała odpowiedzi na wszelkie pytania związane z rozwojem i opieką nad swoim dzieckiem.

Rehabilitacja niemowląt prowadzona jest przez terapeutkę , która posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ale także szybko zdobywa zaufanie i sympatię maluchów. Sprzyja to oczywiście wysokiej efektywności rehabilitacji. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie niemowlaka do terapii – szczegóły tutaj.

Rehabilitacja niemowląt – w tym się specjalizujemy

asymetria czaszki

Asymetria czaszki

Zaburzenia symetrii czaszki, to bardzo częsty problem niemowlaków, nie tylko tych z “trudnego porodu”. Powodem asymetrii może być trudność z przejściem przez kanał rodny, ale także ułożenie w życiu płodowym. Konsekwencje takich zaburzeń są często lekceważone. Niestety, mogą stać się przyczyną wad postawy w późniejszym okresie rozwojowym, czy chociażby spowodować wady zgryzu. Kształt czaszki i jej napięcia mają silny wpływ na miednicę, zwłaszcza na kością krzyżową. Jest ona centrum ludzkiego szkieletu. Terapeutka w pracy z niemowlakiem posługuje się osteopatycznymi technikami normalizacji napięć na czaszce i miednicy. Każdy noworodek powinien mieć przeprowadzoną ocenę ukształtowania główki. Asymetryczna czaszka u niemowlaka wymaga natychmiastowej pracy terapeutycznej.

asymetria czaszki

Zaburzenia napięciowe

Szczególnie istotne jest odziaływanie terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami napięć mięśniowych. Pracujemy zarówno ze wzmożonym jak i obniżonym napięciem mięśniowym. Pracujemy nad normalizacją napięcia , poprawą kontroli mięśniowej oraz szeregiem innych zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Celem rehabilitacji neuromotorycznej jest indukcja prawidłowych odruchów i wzorców ruchowych. Fizjoterapeutka prowadzi rehabilitację w taki sposób, aby zoptymalizować warunki rozwojowe dziecka w najbardziej dynamicznym dla niego okresie.

asymetria czaszki

Kolki

Kolki dziecięce objawiają się najczęściej napadowym, niczym nie dającym się ukoić płaczem. Przyczyny mogą związane być z zarówno z niedojrzałością układu pokarmowego, sposobem karmienia, rodzajem spożywanych przez matkę pokarmów, składem flory bakteryjnej jelit. Często jednak mają swe podłoże w zaburzeniach napięciowych jelit, przepony czy mięśni brzucha. Dokładny wywiad, ocena napięć na ciele maluszka pozwala wybrać właściwy sposób postępowania terapeutycznego.

asymetria czaszki

Refluks dziecięcy

Refluks u niemowlaków powoduje nie tylko cierpienie maluszka , ale uczucie bezradności rodziców. Doświadczona fizjoterapeutka pediatryczna sprawdzi jaka jest przyczyna refluksu u Twojego dziecka i nauczy Cię właściwego sposobu karmienia. Z doświadczenia wiemy, że czasami niewielka zmiana wystarczy, by pozbyć się uciążliwego problemu. Więcej informacji dotyczących refluksu/ulewania znajdziesz tutaj.

Ocena rozwoju dziecka

Jeśli masz jakieś niepokoje związane z rozwojem swojego dziecka, skonsultuj to z naszą terapeutką pediatryczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, poczynając od wieku niemowlęcego po okres przedszkolny. Wczesne zdiagnozowanie zaburzeń czy dysfunkcji to zdecydowanie większe szanse na maksymalne efekty terapii.

Umów wizytę dla swojego niemowlaka!

Wybierz usługę:
Terapia niemowląt/pediatryczna

Umów wizytę dla swojego niemowlaka!

Wybierz usługę:
Terapia niemowląt/pediatryczna

Sprawdź dostępne terminy

Zadzwoń