Rehabilitacja niemowląt

Rehabilitacja niemowląt

 

W gabinecie Rehios zajmujemy się usprawnianiem już od pierwszych dni życia. Rehabilitacja niemowląt prowadzi terapeutka, która posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ale także bardzo szybko zdobywa zaufanie i sympatię naszych najmniejszych Pacjentów :-). To oczywiście sprzyja temu, by rehabilitacja przynosiła szybsze efekty. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na postępy rehabilitacji jest odpowiednie przygotowanie maluszka do terapii – szczegóły tutaj.

Rehabilitacja pediatryczna

Rehabilitacja niemowląt – cele

 

Fizjoterapię pediatryczną (niemowląt)  stosuje się głównie w celu łagodzenia dolegliwości oddechowych, korygowania wad rozwojowych kości lub nieprawidłowych pozycji ułożeniowych niemowląt. Szczególnie istotne jest odziaływanie terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami neurologicznymi. Nasza fizjoterapeutka zajmuje się również poprawą odkształceń spowodowanych przez niekorzystną pozycję ułożenia płodu w czasie ciąży ( zaburzenia napięć czaszkowych, zniekształcenia główki). Interweniujemy w tak zwanych neurologicznych patologiach, w których występuje zakłócenie kontroli mięśni lub inne dysfunkcje związane z układem nerwowym. Celem sesji rehabilitacji neuromotorycznej jest indukcja prawidłowych odruchów i wzorców ruchowych. Fizjoterapeutka prowadzi ćwiczenia w taki sposób, aby zoptymalizować warunki rozwojowe dziecka w najdynamiczniejszym i najważniejszym dla niego okresie.

Fizjoterapia niemowląt

Jak przebiega terapia?

 

Podczas sesji fizjoterapii pediatrycznej terapeutka stymuluje dziecko do wykonywania określonych zadań ruchowych. Nadmiernie napięte mięśnie są rozluźniane, a te przykurczone rozciągane. Całość terapii wykonuje się zgodnie z wcześniejszym ustalonym planem tak, by sukcesywnie osiągać kolejne cele. Sesje zwykle trwają około 45 minut, a fizjoterapeuta dostosowuje się do reakcji dziecka, by czas terapii był optymalnie wykorzystany.  Nasz zespół pediatryczny zapewni Tobie i dziecku odpowiednią opiekę fizjoterapeutyczna w razie potrzeby jest możliwość konsultacji dziecka z naszym osteopatą.

Rehabilitacja

Rehabilitacja niemowląt to nie tylko sesję terapeutyczne ale też działania profilaktyczne. Kiedy dziecko rozwija się prawidłowo udzielimy wskazówek, które pomogą tobie sprawować opiekę nad jego rozwojem.

Side Bar