tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Zestresowany organizm - leczenie

Objawy nadmiernego stresu w organizmie

 • brak koncentracji
 • poczucie wyczerpania fizycznego i psychicznego
 • senność
 • apatia
 • drażliwość
 • problemy ze snem
 • częste infekcje
 • podniesione napięcie mięśniowe

To najczęstsze objawy utrwalonego w naszym organizmie stresu.

Jesli problem trwa od dawna, to twój organizm może sobie sam z tym nie poradzić. Wtedy warto zgłosić sie do osteopaty.

 

Pamietaj!!! Przewlekły stres jest najczęstszym i najsilniejszym czynnikiem chorobotwórczym. Doprowadza do patologicznych napięć układu ruchu oraz zaburza funkcję narządów wewnętrznych - żołądek, jelita , nerki, watroba.

 

Napięcia wywołane stresem  można skutecznie zwalczyć. 

 

Zaciśnięte pięści, bolesny kark, uczucie ociężąłości , "zjadannie zebów" czy problemy jelitowe, to zjawiska najczęściej towarzyszące zestresowanemu człowiekowi. Stres atakuje każdą komórkę ludzkiego ciała. Efekty jego dziłania to spiete mięśnie żwacze, mięśnie karku oraz silne ograniczenia w powięzi ( najpierw jest to poczucie ociężałości ruchowej, a z czasem pojawiające się bez wyraźnej przyczyny kontuzje)

Praca nad zestresowanym ciałem wymaga terapii tzw. punktów kluczowych, tj. regionów o szczególnym znaczeniu biomechanicznym, zazwyczaj bogato unerwionych i unaczynionych. Jednym z takich miejsc jest obszar podpotyliczny. Zaburzenia w połączeniu potylicy i kregosłupa szyjnego bardzo często mają pochodzenie stresowe.

 

 

Jak zmniejszyć skutki przewlekłego stresu

 

Osteopaci posiadaja bardzo dużą ilości metod terapeurtycznych służacych walce ze stresem. 

 1. Terapia czaszkowo-krzyżowa.  Jest to forma oddziaływania terapeutycznego, niemalże od źródła problemu, silnie wływająca na normalizację napięć układu nerwowego. Terapeuta pracuje nad napięciami szwów czaszkowych, napięciami kości krzyżowej, by zapewnic tym strukturą optymalny poziom napięcia. To bardzo silnie pobudza organizm do autoregulacji.
 2. Terapia wisceralna. Polega na manualnym, oddziaływaniu na narządy wewnetrzne ( watroba, jelita, nerki) w ścisle określonych punktach i przy użyciu specyficznych technik osteopatycznych. Efektem tego jest poprawa ukrwienia tych struktur, a przez to poprawa ich funkcji. Wiele stanów notorycznego przemęczenia wynika z zaburzenia funkcjonalności watroby, śledziony, mimo, że na obrazie USG narządy te nie przejawiaja wyrażnuch cech chorobowych.
 3. Terapia powięziowa. Powięź to tkanka łączna, która całkowicie otacza i wypełnia nasze ciało. Jest wszechobecna w organizmie. Na skutek przeciążeń, stresu dochodzi do zaburzeń napięć powięziowych. Ograniczone staja się niektóre ruchy, w tym ruchy oddechowe klatki piersiowej. Jesli stan ten trwa długo doprowadza do poważniejszym zmian jak np. zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa, stawów, zaburzenia gastroenterologiczne.  

 

 Pamiętaj !!!

Uczucie przemęczenia i przewlekły stres są bardzo silnym sygnałem alarmowym, mającym uchronić nas przed poważniejszymi dolegliwościami chorobowymi. Nie lekceważ tego. Zacznij działać w porę. Zgłoś sie do osteopaty.

 

 

Sprawdź jak przygotowac sie do pierwszej wizyty

Typ usługi: 
Share this