tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Rehabilitacja PNF Mokotów

Co to jest PNF

 

PNF, czyli proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu. Metoda oparta na najbardziej podstawowych dla człowieka zjawiskach związanych z rozwojem ruchowym. Pacjent uczy się utraconych w wyniku choroby funkcji wykorzystując zjawiska neurofizjologiczne, na podstawie których dziecko uczy się pierwszych czynności. Odzyskiwanie sprawności ruchowej uwzględnia naturalne funkcjonowanie człowieka w przestrzeni trójpłaszczyznowej.

 

Jak przebiega leczenie metodą PNF

 

Punktem wyjścia jest wywiad i badanie możliwości ruchowych Pacjenta. Na tej podstawie definiowane są bliższe i dalsze cele terapii. Rehabilitacja PNF jest bezbolesna. Rozpoczyna się od nauki najprostszych funkcji, stopniowo wprowadzane są trudniejsze zadania ruchowe. W przypadku dużych ograniczeń ruchowych pierwsze zajęcia PNF odbywaja się na materacu.

 

Kiedy stosować rehabilitację PNF

 

Ten rodzaj terapii przeznaczony jest przede wszystkim dla osób:

  • po udarach
  • po urazach czaszkowo-mózgowych
  • po porażeniach mózgowo-rdzeniowych
  • po porażeniach nerwów obwodowych
  • z szeroko pojetymi dysfunkcjami neurologicznymi
  • z wada postawy
 
 
Fizjoterapeuta PNF

 

Usprawnianie metoda PNF prowadzić może tylko terapeuta posiadający odpowiednie przygotowanie teoretyczno-praktyczne. W  Rehios terpia metodą PNF prowadzona jest przez terapeutkę posiadającą uprawnienia  wydane przez Polskiego Stowarzyszenia Metody PNF

 

W celu umówienia terapii metodą PNF prosimy kontaktować się bezpośrednio z terapeutką PNF. 
Tel. 573 325 735

 

Typ usługi: 
Share this