tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Ostroga piętowa - leczenie


Piezoelektryczna Skupiona Fala Uderzeniowa to najskuteczniejsza terapia ostrogi piętowej

 

Potwierdzają to badania ( Yalcin, Keskin Akca A, Selcuk B, Kurtaran A, Akyuz M). Skuteczność Fali Skupionej (piezolektrycznej) jest wielokrotnie wyższa od stosowanej powszechnie fali rozproszonej.  W gabinecie Rehios stosowane jest najnowszej generacji urządzenie do terapii Piezoelektryczną (Skupioną) Falą Uderzeniową. Już 3-5 zabiegów pozwala pozbyć się ostrogi piętowej.

 

Silny ból pięty, uniemożliwiający naturalne chodzenie jest najczęściej związany z tzw. ostrogą pietową. Ostroga jest naroślą kostną pojawiającą się na kości piętowej jako zmiana zwyrodnieniowa.  Narastająca patologicznie struktura powoduje stan zapalny. W momencie pojawienia sie bólu, konieczne jest skuteczne rozbicie ostrogi. Skupiona Fala Uderzeniowa doprowadza do zniszczenia ostrogi, co zostało potwierdzone badaniami RTG.

Ostroga piętowa

 

Dlaczego Piezoelektryczna Fala Uderzeniowa ma tak wysoką skuteczność

Urządzenie do Skupionej Fali Uderzeniowej generuje impulsy w oparciu o zjawisko piezoelektryczności, a budowa głowicy do prowadzenia terapii, pozwala na precyzyje wnikanie energii leczniczej w chorobowo zmienione miejsce. W porównaniu do Radialnej Fali Uderzeniowej ( rozproszonej), Fala Skupiona jest wielokrotnie skuteczniejsza, gdyż aplikowana energia nie ulega rozproszeniu na powierzchni ciała. 

Ostroga piętowa znajduje się na głebokości ok.10-15mm. Oznacza to, że skuteczne rozbicie ostrogi można osiągnąć tylko wtedy, gdy energia fali skupiona zostanie na tej głebokości. Generatory Skupionej Fali Uderzeniowej posiadają sferyczne nakładki pozwalające regulować punkt skupiania się energii w zależności od położenia leczonej tkanki. Tej możliwości nie posiadają urządzenia generujące rozproszoną (radialną) falę uderzeniową.

 

Jak przebiega leczenie ostrogi piętowej Piezoelektryczną Falą Uderzeniową

Po zebraniu wywiadu, na piętę Pacjenta nanoszony jest żel poprawiający kontakt głowicy terapeutycznej ze skórą. Aplikacja impulsów fali uderzeniowej odbywa się zazwyczaj w pozyjcji leżenia na brzuchu. W zależności od zastosowanej częstotliwości oraz ilości impulsów, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Czy zabiegi Fali Uderzeniowej są bolesne

W czasie zabiegu Pacjent może odczuwać dyskomfort, jednakże poziom tego dyskomfortu można minimalizować poprzez obniżanie częstotliwości impulsacji. Dawki terapeutyczne  dobiera się tak, by Pacjent mógł je tolerować. 

 

Ile trwa leczenie ostrogi piętowej

Terapia Piezoelektryczną (Skupioną) Falą Uderzeniową pozwala szybko ( 3-5 zabiegów) rozbić ostrogę pietową. Efekt zmniejszenia bólu pojawia się zazwyczaj już po pierwszym zabiegu. Odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić co najmniej 3 dni, lecz nie więcej niż 7 dni.

 

Kompleksowe leczenie ostrogi piętowej polega nie tylko na rozbiciu narośli kostnej, ale na wskazaniu i poddaniu terapii pierwotnej przyczyny ostrogi.

Przyczyną może być:

  • zaburzenia strukturalne rozcięgna podeszwowego
  • przykurcze mięśni nóg
  • niestabilność stawu skokowego
  • niestabilność stawów krzyżowo-biodrowych

W celu ustalenia przyczyny ostrogi piętowej przeprowadzany jest wywiad oraz testy kinezyterapeutyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Typ usługi: 
Share this