tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Łokieć tenisisty - leczenie

Leczenie bólu łokcia - Piezoelektryczna Fala Uderzeniowa

Ostry ból łokcia w okolicy przyczepu mięśni prostowników nadgarstka wymaga precyzyjnego oddziaływania energią fali uderzeniowej w celu wzmożenia mikro krążenia w chorobowo zmienionych tkankach. Łokieć  tenisisty 

Skupiona Fala Uderzeniowa pozwala zogniskować energię infradźwiękową na ściśle określonej głebokości, tj. w miejscu przyczepu ścięgien do nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Tylko prawidłowe ukrwienie może zapoczatkować procesy regeneracyjne. W początkowym okresie leczenia oddziaływanie Skupioną Falą Uderzeniową jest najistotniejszą czynnością terapeutyczną. Wprowadza przekrwienie i pobudza namnażanie kolagenu w uszkodzonym przyczepie ścięgnistym.

 

Rozległość uszkodzenia ocenić można poprzez USG, jednakże bardzo często objawy są na tyle charakterystyczne, że wystarczy przeprowadzić badanie funkcjonalne i ocenę palpacyjną.

Kompleksowe leczenie łokcia tenisisty wymaga również włączenia terapii manualnej oraz wyeliminowania czynnika sprawczego ( np. poprawa ergonomii stanowiska pracy).

 

Objawy łokcia tenisisty

W zależności od stopnia przeciążenia tkanek miekkich, ból może być odczuwany podczas takich czynności jak:

  • przekręcanie klucza w zamku
  • podnoszenie cięższych przedmiotów
  • krojenie 
  • zmiana biegów w samochodzie

 

Przyczyny łokcia tenisisty

Przeciążenie przyczepów ścięgnistych mięśni prostowników nadgarstka może być spowodowane krótkotrwałym, lecz silnym zaangażowaniem tych mięśni w czasie treningów sportowych lub pracy fizycznej.łokieć tenisisty

Jednakże, częstym zjawiskiem doprowadzającym do łokcia tenisisty jest sumowanie się mikroprzeciążeń ze względu na wymuszoną, długotrwałą pozycję wyprostu w nadgarstku. Ten rodzaj ustawienia dłoni związany jest najczęściej  z pracą przy klawiaturze lub z grą na niektórych instrumentach (np.perkusja). W pozycji tej dochodzi do znaczącego zubożenia przepływu krwi w przedramieniu, a szczególnie w okolicy nadkłykcia bocznego.

 

Przyczep mięśni prostowników nadgarstka jest z natury słabo ukrwiony dlatego tak ważna jest poprawa ukrwienia tej okolicy.
Najlepsze efekty ukrwienia uzyskuje się stosując Skupioną Falę Uderzeniową.

 

 

Typ usługi: 
Share this