tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Jak leczyć chroniczne zmęczenie

Przewlekłe zmęczenie organizmu

 

Terapia przemęczonego organizmu wymaga kompleksowego postępowania . W prace tę zaangażowany powinien być lekarz pierwszego kontaktu ( kontrola podstawowych parametrów krwi) oraz terapeuta pracujący nad stanem napięciowym mięśni posturalnych, oddechowych oraz powięzi. Rzeczą podstawową jest zadbanie o właściwy jakościowo oraz ilościowo sen.

 

Terapia oddechem

 

Niewiele osób ma świadomość tego, jak ważny w relaksacji ciała jest prawidłowy oddech. Tego nauczyć może osteopata. Właściwy sposób oddychania, to nie tylko odprężenie psychiczna, ale przede wszystkim detoksykacja organizmu na poziomie komórkowym. Prawidłowa praca przepony, to również lepsze ukrwienie narządów wewnętrznych.

 

Terapia powięziowa w przewlekłym stresie

 

Kolejnym elementem terapeutycznego oddziaływania na zestresowany organizm jest praca nad właściwym tonusem mięśniowym. Terapeuta wskaże te grupy mięśni, które są osłabione i wymagają podniesienia tonusu oraz te, które są zbyt napięte. Zrównoważenie napięć mięśni i powięzi, to mniejszy wydatek energetyczny ciała podczas czynności codziennych. Strukturą silnie reagującą na przemęczenie jest powięź. Jeśli jest zbyt napięta, aktywność ruchowa wymaga wiekszych nakładów energetycznych.

 

Głębokie rozluźnienie poprzez terapię czaszkowo-krzyżową

 

Polega na manualnym odziaływaniu na szwy czaszki oraz kość krzyżową. Pozwala to na zmniejszenie napięć opon mózgowo-rdzeniowych, a tym samym na rozluźnienia patologicznych napięć w ciele. Bardzo wyraźnie poprawia też jakość oddechu. Terapia ta jest szeroko stosowana w leczeniu skutków przwlekłego przemęczenia. Jest to metoda szeroko stosowana przez osteopatów od kilkudziesięciu lat.

 

 

 

 

Typ usługi: 
Share this