tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Rodzaje zabiegów w Rehios

W gabinecie Rehios prowadzona jest rehabilitacja neurologiczna pacjentów po udarze mózgu i uszkodzeniach układu nerwowego. Leczenie prowadzone jest metodami neurofizjologicznej rehabilitacji, m.in. PNF ( Proprioceptive Neuromuscular Fascilitation ) w oparciu o doświadczenie zdobyte w warszawskich i konstancińskich szpitalach rehabilitacji neurologicznej.
Rehabilitacja podczas ciąży wymaga specyficznego podejścia, gdyż biomechanika ciał jest znacznie zmieniona. Wiele dolegliwości można znacząco zmniejszyć lub zupełnie się ich pozbyć.
W gabinecie Rehios prowadzone są indywidualne ćwiczenia "pod okiem" terapeuty. Ćwiczenia dobierane są pod kątem możliwości wydolnościowych organizmu oraz indywidualnych potrzeb, w zależności od dolegliwości bólowych. Pacjent jest kontrolowany pod względem dokładności wykonywania ćwiczeń oraz otrzymuje zalecenia dotyczące czynności w życiu codziennym.
Piezoelektryczna Fala Uderzeniowa to najskuteczniejsze urządzenie fizykalne poprawiające ukrwienie uszkodzonych ścięgien i więzadeł. Przyspiesza regenerację oraz może służyć rozbiciu zwapnień typu ostroga piętowa.
Młoda mama od początku ciąży narażona jest na różnego rodzaju dolegliwości. Jedną z częstszych są te ze strony kręgosłupa. Aktywność fizyczna z okresu przed ciążą, świadome dbanie o kręgosłup w trakcie jej trwania, pomoże uniknąć dolegliwości bólowych w późniejszym etapie kiedy podnosimy dziecko, czy karmimy piersią.
Postępowanie terapeutyczne w rehabilitacji osób z dysfunkcją neurologiczną w gabinecie Rehios oparte jest na pracy metodą proprioceptywnego nerwowo-mięśniowego torowania ruchu.
W Rehios prowadzimy medyczną rehabilitację ruchową w zakresie ortopedii, neurologii oraz wad postawy.
Krioterapia miejscowa jest wysoce skutecznym zabiegiem poprawiającym ukrwienie tkanek.
Share this