tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Na blogu znajdziesz informacje w jaki sposób Osteopatia pomaga w leczeniu różnego rodzaju bólu. Dowiesz się jak szerokie są możliwości medycyny osteopatycznej.

niedziela, Październik 20, 2019 - 22:16

Pozycje ułożeniowe w bólu kregosłupa

 

W ostrym stanie bólowym kręgosłupa, gdy najmniejszy ruch powoduje paraliżujące dolegliwości i lęk przed poruszaniem się, rozpoczęcie leczenia związane jest z przyjmowaniem tzw. pozycji ułożeniowych. 

Wyróżnia sie trzy podstawowe pozycje, które w wiekszości sytuacji pozwalają na wyciszenie objawów bólowych i odpoczynek od męczącego bólu. 

Do pozycji tych należą:

czwartek, Wrzesień 19, 2019 - 13:08

Torbiel dołu podkolanowego - cysta Bakera

 

Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza chirurga Williama Morranta Bakera. Jest to patologiczna zmiana najczęściej zlokalizowana w tylno-przyśrodkowej części dołu podkolanowego. Torbiel Bakera może być bezbolesna, lecz w stadium zaawansowanym zazwyczaj wywołuje ból lub parestezje, w związku z uciskiem na nery obwodowe.

 

Torbiel Bakera - przyczyny

 

Zmiana ta może rozwinąć się w związku z:

sobota, Grudzień 15, 2018 - 15:14

 

 

W Gabinecie osteopatii i rehabilitacji prowadzona jest terapia zaburzeń i urazów narządu ruchu. Rahabilitacja w Warszawie

 

Po każdym urazie kostno-mięśniowym należy zgłosić sie do fizjoterapeuty lub osteopaty. Konsekwencje niedoleczenia takiego urazu mogą być bardzo poważne, lecz ich objawy najczęściej pojawiają sie po ok. 2 latach.

sobota, Grudzień 15, 2018 - 15:05

 Osteopata

Witam serdecznie na stronie gabinetu osteopatii. Nazywam się Szymon Miazga. Jestem rehabilitantem i osteopatą.

W artykule poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania:

niedziela, Kwiecień 15, 2018 - 21:23
Fala Uderzeniowa Mokotów

Piezoelektryczna Fala Uderzeniowa (PFU) - najskuteczniejsza terapia urazów ścięgnisto-więzadłowych

niedziela, Grudzień 31, 2017 - 19:11
W gabinecie REHIOS terapia Skupioną Falą Uderzeniową odbywa się przy użyciu najnowszej generacji urządzenia z piezoelektrycznym generatorem 
impulsów  terapeutycznych. Tego rodzaju generator jest obecnie najskuteczniejszym urządzeniem do terapii Falą Uderzeniową.Skupiona Fala Uderzeniowa - Mokotów

 

sobota, Marzec 18, 2017 - 17:58

Osteopatia - metody leczenia

 

Osteopatia wykorzystuje techniki bezpośredniego oddziaływania na tkanki ludzkiego ciała. Terapii poddawana jest tkanka kostna, powięziowa, mięśniowa. Metody osteopatycznego leczenia pozwalają także normalizować napięcie narządów wewnętrznych ( np. przepony) oraz korygować ustawienie kości w zablokowanym stawie.

wtorek, Marzec 7, 2017 - 20:57

Co to jest pas krzyżowo-biordowy Serola

Pas stabilizujący stawy krzyżowo-biodrowe jest zaopatrzeniem ortopedycznym stosowanym w leczeniu ściśle określonych dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych

 

piątek, Grudzień 2, 2016 - 23:21

Skolioza - wada postawy czy coś więcej

Skolioza, jako jedna z wad postawy, jest częstym powodem zmartwienia rodziców dorastających dzieci. Zafrasowanie rodziców jest wysoce uzasadnione. Skolioza bowiem, to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Myśląc o negatywnych skutkach skoliozy, zazwyczaj kojarzymy je z bólem kręgosłupa. W rzeczywistości jednak, nie wszystkie skoliozy powodują dolegliwości bólowe, a nawet jeśli to dzieje sie to już w wieku dorosłym.

wtorek, Grudzień 15, 2015 - 13:23
zapalenie kaletki podbarkowej

Kaletka podbarkowa - zapalenie

 

Kaletka podbarkowa jest strukturą łącznotkankową o kształcie spłaszczonego pęcherza. Jej główną funkcją jest minimalizowanie tarcia pomiędzy ścięgnami mięśni rotatorów ( stożek rotatorów) a sklepieniem stawu ramiennego. Sklepienie to tworzą wyrostek kruczy łopatki, wyrostek barkowy łopatki oraz łączące je więzadło kruczo-barkowe.

Strony

Share this
Subscribe to