tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Na blogu znajdziesz informacje w jaki sposób Osteopatia pomaga w leczeniu różnego rodzaju bólu. Dowiesz się jak szerokie są możliwości medycyny osteopatycznej.

niedziela, Październik 20, 2019 - 22:16

Pozycje ułożeniowe w bólu kregosłupa

 

W ostrym stanie bólowym kręgosłupa, gdy najmniejszy ruch powoduje paraliżujące dolegliwości i lęk przed poruszaniem się, rozpoczęcie leczenia związane jest z przyjmowaniem tzw. pozycji ułożeniowych. 

Wyróżnia sie trzy podstawowe pozycje, które w wiekszości sytuacji pozwalają na wyciszenie objawów bólowych i odpoczynek od męczącego bólu. 

Do pozycji tych należą:

czwartek, Wrzesień 19, 2019 - 13:08

Torbiel dołu podkolanowego - cysta Bakera

 

Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza chirurga Williama Morranta Bakera. Jest to patologiczna zmiana najczęściej zlokalizowana w tylno-przyśrodkowej części dołu podkolanowego. Torbiel Bakera może być bezbolesna, lecz w stadium zaawansowanym zazwyczaj wywołuje ból lub parestezje, w związku z uciskiem na nery obwodowe.

 

Torbiel Bakera - przyczyny

 

Zmiana ta może rozwinąć się w związku z:

sobota, Grudzień 15, 2018 - 15:14

 

 

W Gabinecie osteopatii i rehabilitacji prowadzona jest terapia zaburzeń i urazów narządu ruchu. Rahabilitacja w Warszawie

 

Po każdym urazie kostno-mięśniowym należy zgłosić sie do fizjoterapeuty lub osteopaty. Konsekwencje niedoleczenia takiego urazu mogą być bardzo poważne, lecz ich objawy najczęściej pojawiają sie po ok. 2 latach.

niedziela, Kwiecień 15, 2018 - 21:23
Fala Uderzeniowa Mokotów

Piezoelektryczna Fala Uderzeniowa (PFU) - najskuteczniejsza terapia urazów ścięgnisto-więzadłowych

niedziela, Grudzień 31, 2017 - 19:11
W gabinecie REHIOS terapia Skupioną Falą Uderzeniową odbywa się przy użyciu najnowszej generacji urządzenia z piezoelektrycznym generatorem 
impulsów  terapeutycznych. Tego rodzaju generator jest obecnie najskuteczniejszym urządzeniem do terapii Falą Uderzeniową.Skupiona Fala Uderzeniowa - Mokotów

 

sobota, Marzec 18, 2017 - 17:58

Osteopatia - metody leczenia

 

Osteopatia wykorzystuje techniki bezpośredniego oddziaływania na tkanki ludzkiego ciała. Terapii poddawana jest tkanka kostna, powięziowa, mięśniowa. Metody osteopatycznego leczenia pozwalają także normalizować napięcie narządów wewnętrznych ( np. przepony) oraz korygować ustawienie kości w zablokowanym stawie.

wtorek, Marzec 7, 2017 - 20:57

Co to jest pas krzyżowo-biordowy Serola

Pas stabilizujący stawy krzyżowo-biodrowe jest zaopatrzeniem ortopedycznym stosowanym w leczeniu ściśle określonych dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych

 

piątek, Grudzień 2, 2016 - 23:21

Skolioza - wada postawy czy coś więcej

Skolioza, jako jedna z wad postawy, jest częstym powodem zmartwienia rodziców dorastających dzieci. Zafrasowanie rodziców jest wysoce uzasadnione. Skolioza bowiem, to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Myśląc o negatywnych skutkach skoliozy, zazwyczaj kojarzymy je z bólem kręgosłupa. W rzeczywistości jednak, nie wszystkie skoliozy powodują dolegliwości bólowe, a nawet jeśli to dzieje sie to już w wieku dorosłym.

wtorek, Grudzień 15, 2015 - 13:23
zapalenie kaletki podbarkowej

Kaletka podbarkowa - zapalenie

 

Kaletka podbarkowa jest strukturą łącznotkankową o kształcie spłaszczonego pęcherza. Jej główną funkcją jest minimalizowanie tarcia pomiędzy ścięgnami mięśni rotatorów ( stożek rotatorów) a sklepieniem stawu ramiennego. Sklepienie to tworzą wyrostek kruczy łopatki, wyrostek barkowy łopatki oraz łączące je więzadło kruczo-barkowe.

niedziela, Marzec 1, 2015 - 15:15

osteopata WarszawaArtykuł ten ma na celu przedstawienie mało znanej w Polsce, a bardzo cenionej w świecie profesji jaką jest zawód osteopaty. Sama nazwa wydaje się być nieco myląca ( może kojarzyć się z leczeniem osteoporozy, co jest błędnym postrzeganiem tej specjalności). Mam nadzieję, że niniejszy artykuł pozwoli dokładnie zrozumieć skąd wzięła się osteopatia, czym zajmuje się osteopata oraz jak znaleźć dobrego, doświadczonego osteopatę.

Strony

Share this
Subscribe to