tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

O mnie

Witam Państwa na stronie Gabinetu osteopatii i rehabilitacji. Na swoim blogu poświeconym tej tematyce przybliżam leczenie za pomocą terapii manualnej. 

Nazywam się Szymon Miazga, jestem:

  • rehabilitantem

  • terapeutą manualnym

  • osteopatą

 

 

 

 W swojej praktyce zawodowej skupiam sie głównie na terapii schorzeń kręgosłupa, zaburzeniach trzewnych oraz terapii czaszkowo-krzyżowej. Prowadzę także terapię bólów kręgosłupa kobiet w ciąży oraz we wczesnym okresie poporodowym.  

Dlaczego właśnie osteopatia? Kiedy pracowałem jako fizjoterapeuta, to wielokrotnie zdarzało się, że brakowało mi " manualnych narzędzi" do tego by skutecznie pomóc swoim pacjentom. Pojawiały sie pytania, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi poruszając sie na gruncie wiedzy i metod leczenia  z zakresu fizjoterapii. Osteopatia nie daje oczywiście odpowiedzi na wszystkie trudne pytania, nie jest też cudownym lekiem na wszystkie schorzenia. Osteopatia daje duże możliwości w diagnozowaniu oraz leczeniu pacjenta. Daje terapeucie specyficzne "narzędzia" w postaci technik osteopatycznych wypracowanych w oparciu o wnikliwą wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki człowieka.

 

 

Czas wolny  najczęściej spędzam aktywnie. Prawdopodobnie jestem mocno uzależniony od ruchu :-). Szczególnie interesuje mnie turystyka rowerowa, kajakarstwo oraz wędkarstwo spiningowe.
Najlepsza książka? Atlas Anatomii :-)
 
 
Share this